Prázdninový semestr zahájen aneb Kde malovat v létě?

01.07.2019 10:00

 

Prázdninový semestr zahájen aneb Kde malovat v létě?

Léto se blíží, prázdniny klepou na dveře a vy jste jistojistě v pokušení vybírat z nabídek všemožných serverů, které nabízejí neskutečné množství variant, jak se zregenerovat, ulevit tělu, nebo mu dát naopak pěkně zabrat, jak si vyčistit hlavu, jak spojit příjemné s užitečným, nebo jak v sobě případně objevit potenciál, o kterém jste doposud neměli ani tušení. Ale co když jste vždycky toužili malovat? Nebo víte s naprostou jistotou, že by se vám po malování celé léto nezvykle stýskalo? I my pro vás máme několik variant, ze kterých můžete vybírat a plno kurzů, do kterých se můžete zapsat. Zápis na prázdninový semestr probíhá právě teď!

 

Malířský plenér - relaxační malování v přírodě

Výhoda letního malířského plenéru je, že zde naleznete všechny aspekty, o kterých jsme mluvili výše. Potřebujete si vyčistit hlavu od práce a každodenních starostí? Ponořením se do techniky malby a kresby se vám to zaručeně povede. A nemusíte na druhou stranu mít ani strach, že byste pro zmiňovaný klid duše přišli o spoustu zajímavých informací, po kterých jistě také vnitřně toužíte. Čekají vás základní kresebné techniky, jakými jsou tužka, uhel, rudka, ale i pokročilejší témata, například kompozice, stínování, perspektiva, a také spousta informací o tom, jak v rámci příprav natáhnout plátno na rám nebo správně našepsovat plátno. Mimochodem, už víte co je malba „ala prima“, podmalba nebo lazurní malba?


Malířský plenér - krajina jako téma

Vyobrazení krajiny může být samo o sobě formou meditace. Stačí si vybavit, jaká byla krajina vašeho dětství, nebo čím vás oslovuje krajina, kterou každodenně procházíte. Zamyslet se nad tím, jakých detailů si na ní všímáte, co ve vás probouzí. Během malířského plenéru budete mít nejen spoustu možností, jak krajinu zachytit a jak krajinu prožít, ale budete moci objevovat váš specifický styl v kresbě a malbě, také způsob, jak je možné krajinu vypodobnit. Umělecké centrum Amudarja, kde se bude konat srpnový plenér, je samo o sobě prostředí s atmosférou – nejen díky okolí samotnému, ale už jen díky lidem, kteří sem přijíždějí a kteří svým způsobem, a každý po svém, toto místo ozvláštňují a proměňují. Z výletu do plenéru si neodnesete pouze pocit odpočinku a radosti, ale také vlastní obraz, který si můžete pověsit na stěnu a sledovat, kolik z atmosféry místa se vám podařilo zachytit; zanalyzovat si, kolik získal na osobitosti právě tím, že jste ho dělali vy sami. A třeba se poté budete chtít do Amurdarji vrátit a namalovat totéž místo, tentýž prostor v jiném světle, v jiných povětrnostních podmínkách a zhodnotit, jak se proměňuje váš styl, kam jste pokročili a jak se proměnila za ten čas tatáž krajina kolem vás.


Letní kurz v ateliéru - Figurální kresba pro začátečníky i pokročilé

Pokud to přeci jenom máte do přírody daleko, potřebujete se v parném létě schovat před sluníčkem a spíše vás láká téma figurální kresby, je zde možnost vydat se do hlavního města a navštívit náš ateliér v Balbínově ulici poblíž centra. Výhoda figurálních lekcí je ta, že se dají individuálně nastavovat podle vaší úrovně a pokročilosti, a stejně tak jako krajinu, lze i lidskou figuru uchopit zas a znova; stále je co zkoušet a objevovat. Setkání probíhají v ateliéru v osmi termínech a trvají po dobu tří hodin. Krom figury si stejně tak jako při kreslení a malování v plenéru projdete intenzivní průpravou a ozkoušením různých kresebných a malířských technik jakými jsou zátiší, studie architektonického prostoru, nebo i variace v rámci kombinovaných technik.

Letní kurz kresby, malby a figurální kresby či Letní kurz klasické (hyperrealistické) olejomalby je přínosný i pro pokročilé studenty, kteří se věnovali přes zimu jiným technikám a potřebovali by si projít některé základy nebo si procvičit ruku. Právě letní období, ve kterém se ostatní věnují relaxaci, hrám a odpočinku a dostávají se do formy, přeje i vaší formě výtvarné. Zatímco se spousta lidí bude nechávat ovívat větráky s nohama opřenými o stěnu a oddychovat, vy za sebou můžete mít nestandartní zážitky a výkony :)


Neváhejte se zapsat, rádi Vám zarezervujeme místo! Kontaktovat nás můžete na email info@malovanikresleni.cz nebo na telefon +420 777 422 022.

Těší se na vás náš tým Výtvarného ateliéru malování a kreslení.

 

Letní kurz kresby, malby a figury

 

Workshopy - jednodenní výtvarné kurzy - PRAHA 2, BALBÍNOVA 28 - TEL: 777 422 022

Pojeďte s námi vlakem do přírody a za historií - poznáme různé umělecké styly, nakreslíme hrady, zámky, kláštery v krajině, naučíme se skicovat architekturu, uděláme si piknik v přírodě, a po pěti dnech a pěti plenérech uspořádáme z prací vernisáž. 5 dní, 5 plenérů, plné desky výkresů (vhodné i do...
  Prázdninový malířský příměstský tábor je určen pro děti od 5 let a mládež. Kurz je určen pro začátečníky, mírně pokročilé i pokročilé studenty, náplň kurzu je možno po dohodě s lektory individuálně upravovat. Část programu probíhá ve venkovních prostorách formou plenéru. Kurz je možno...

Napište nám

Těšíme se na komunikaci s Vámi! :)