Výstava Diplomanti AVU ve Veletržním paláci zahájena

27.06.2014 08:54

 

26. 6. 2014 byla ve Veletržním paláci slavnostně zahájena výstava diplomových prací absolventů Akademie výtvarnch umění. Své práce v rámci společné výstavy opět jako každý rok vystav čerství absolventi. 

Výstavu kurátorsky připravili pedagogové Martin Mainer a Samuel Paučo. Expozice nás provede tvorbou ateliérů malby, kresby, grafiky, sochařství, ale i restaurátorských škol, architektury, konceptuální, monumentální a intermediální tvorby. Osmnáct ateliérů zastoupeno 47 studenty. Výstavu Diplomanti AVU je možné navštívit až do 3. srpna.

 

Na výstavě jsou k vidění i díla lektorů ateliéru Malování kreslení - ve dvoraně Veletržního paláce jsou vystaveny obrazy MgA. Tomáše Prchala a v 5. patře Veletržního paláce obrazy MgA. Marka Koláře, doplněné o interaktní obrazovku, na které se zrcadlením sám návštěvník stává obrazem tohoto autora.


Akademie umění je vůbec česká nejstarší umělecká škola. Byla založena v roce 1799 a dodnes vede studenty v magisterských a doktorských programech v oblasti výtvarného umění, nových médií, restaurování i architektury... Pokud někdo z Vás uvažuje o dráze umělce, vřele doporučujeme výstavu Diplomanti AVU 2014 k návštěvě. Možnost nahlédnout do expozice je pro návštěvníky této výstavy zdarma.

 

K výstavě vychází katalog, jehož úvodní text připravil prof. akad. mal. Martin Mainer, kurátor výstavy a uvádíme ho pod fotogalerií v plném znění i s politickým komentářem autora, který nebylo možné vzhledem k použití jako oficiálního katalogu AVU použít. Text je doplněn o jeden odstavec - poděkování rodičům.

 

Fotogalerie: Výstava Diplomanti AVU ve Veletržním paláci zahájena