Otevíráme nový kurz "Komiksu a ilustrace" od 10.10.2022

21.09.2022 13:08

Chcete se jednou stát knižním ilustrátorem nebo komiksovým kreslířem ? Máte chuť a touhu si vytvořit svou první knižní obálku a ilustrace  ke své oblíbené knize či vytvořit svou první komiksovou stránku –autorský komiks?

Základem obou uměleckých disciplín, které se úzce prolínají a vzájemně doplňují, je především vysoká kresebná dovednost. V kurzu si prohloubíte  kresebnou anatomii, seznámíte se s řemeslnými základy a pravidly písmové kultury, s s možnou stylizací vašeho uměleckého projevu a zároveň podpoříte individualitu vašeho osobního uměleckého stylu a výrazu, včetně Vámi preferované techniky kresby či malby (tužkokresba, perokresba, lavírovaná kresba, malba, kombinovaná technika atd).

Budeme se věnovat těmto komiksovým tématům:  komiksová obálka, komiksová stránka, několika stránkový komiks ucelený dle vašeho komiksového scénáře, knižní ilustrace v komiksovém stylu, komiksový obraz s obsahovou pointou. V oboru knižní ilustrace budete mít možnost: vytvořit knižní obálku, vytvořit sérii  černobílých či barevných originálních ilustrací či pojmout svou autorskou  knihu jako svébytný umělecký celek 

Kurz vede vynikající malíř, ilustrátor a restaurátor kvašů Zdeňka Buriana – MgA. Milan Fibiger, mj. držitel ceny Výtvarník roku 2002, 2003 a 2007 udělované Academií Scifi a Fantasy. Nejčastěji se s jeho ilustracemi lze setkat na obálkách a ilustracích právě knih dobrodružných, fantasy a sci-fi.

Kurz startuje již 10.10. 20222 (každé pondělí 15.45-17.45) a bude mít 16 lekcí. Cena je 6400 CZK. Doporučujeme pro věk nad 10 let.  Přihlášky prosíme na info@malovanikresleni.cz.

 

 

Napište nám

Těšíme se na komunikaci s Vámi! :)