Návštěvní kniha - aneb jak se Vám u nás líbilo!

Vážení studenti, na této stránce vítáme Vaše komentáře k našim výtvarným kurzům, ateliérům a lektorům. Svěřte se se svými zážitky během Vašich kurzů, popište, jak probíhá či probíhala Vaše výuka u nás, pochlubte se svými úspěchy na poli výtvarného umění... Pomozte nám pro naše budoucí studenty vytvořit obrázek toho, jak to u nás funguje. Věříme, že právě slovní doporučení od našich stávajících studentů je velmi cenné pro ty, kteří k nám cestu zatím hledají :-)

Děkujeme za Vaši přízeň a krásné komentáře - je radost Vaše malířské příběhy sdílet dál! Hodně inspirace!

Návštěvní kniha - Malování kreslení

profesionální ateliér pro amatérské příznivce malování

Marie 15.12.2019
Již několik let ateliér pravidelně se účastním sementrálních kurzů kresby a malby, a také víkendových worshopů. Prostředí ateliéru je velice příjemné a kreativní, stejně jako všichni jeho zaměstnanci. Nyní se můj kurz koná přímo v prostoru Nové galerie (naproti vlastnímu ateliéru), zde je prostředí opravdu inspirativní je tu také daleko více místa než v ateliéru Balbínova.

Jsem nadšena ze vstřícného přístupu všech lektorů, kteří jsou opravdovými profesionály a věnují se nám po celou dobu kurzu. Děkuji všem, že se mnou, absolutním amatérským nadšencem, mají trpělivost a dozvídám se cenné rady.

Plenér na Sázavě

Jitka 22.08.2018
Dobrý den.
Stejně jako v loňském roce jsem byla velmi spokojená. Prostředí je v krásném počasí úžasné, lidé kolem jak by smet. Jirka Houska byl bezvadný. Dozvěděla jsem se mnoho nového a těšilo by mě u něho pracovat i v ateliéru v Balbínově. Byl to nádherný víkend. Děkuji Jitka

Plenér

Jana 01.07.2017
PLENÉR Šumava, Benešova hora, červen 2017 – čtyři nádherné slunné dny uprostřed šumavské přírody v příjemném areálu Penzionu rodiny Vlčkovy
.
Facit : spokojenost, nadšení a chuť malovat líp!

Přihlásila jsem se jako „přespolní“ účastnice z důvodu, že kromě krátkého setkání v ateliéru s Lenkou a Aldinem jsem nikoho neznala a tušíc, že tam nikdo starší než já (79) nebude. Nebyl, a co… : charismatický Aldin, půvabné asistentky ateliéru Lenka s Monikou i všichni ostatní byli moc milí, přátelští, společná posezení po „práci“ a školeních úžasně spontánní, až jsem docela litovala, že musím v nejlepším (navíc bez doušku vína!) odjet přenocovat o pár kilometrů dál. –
Vstřebávala jsem podněty a rady trpělivě a opakovaně mi podávané lektorem Aldinem během tzv. malovacích bloků ráno i odpoledne a obsah jeho večerních odborných přednášek byl pro mne důležitým přínosem. Rovněž tak Aldinova individuální hodnocení obrázků všech přede všemi, často trochu shovívavá a tím povzbuzující, byla pro mne užitečná. Pokusím se aspoň něco, o čem jsem se tu poučila, zúročovat při svém občasném „malování pro radost“, vyvarovávat se chyb, trochu se posouvat. A za rok…?

Mandala s Tomášem

Barbora 26.06.2017
Dobrý večer kurz se mi moc líbil. Byla jsem na výtvarném kurzu poprvé v životě a užívala jsem si to. Tomáš byl velmi sympatický a trpělivý. V ateliéru vládla příjemná atmosféra. Lidem, kurzu a atmosféře dávám za 1☆
Přeji hodně uspechu a krásné léto
Barbora Svobodová

Workshop Figurální kresba

Natalia 22.03.2017
Dobrý den,

kurz se mi moc líbil. Práce šla dobře i když akt jsem kreslila poprvé. S výsledkem jsem spokojená.

Učitel je pozorný, věnoval mi dost času. Vždy něco pochválil, což dodávalo síly pro další práci. Něco vysvětlil, napravil.

Líbilo se mi, že hned po příchodu mi bylo vysvětleno, co se kde v ateliéru nachází, jak se používá kuchyňka, jaké materialy budu potřebovat pro další práci a jak zařídit omluvení a náhradu kurzů.

Rada bych pokračovala ve stejném kurzu a se stejnou skupinou. Jak se mám přihlasit?

Moc děkuji za možnost vyzkoušení kurzu. Dlouho jsem hledala něco podobného a jsem ráda, že jsem to našla.

S pozdravem,
Natalia

Workshop Akvarelu

Jana 22.03.2017
Dobry den,

Workshop se mi moc libil! Probehl presne tak, jak jsem doufala. Navic jsme na kurzu byly jen dve ucastnice, takze na nas mel Petr dost casu. Petr je velmi prijemny clovek s individualnim pristupem, coz je na takovych workshopech potreba.

Uvitala bych, kdyby byla moznost ucastnit se workshopu i pro pokrocile, protoze na tomto se probiraji opravdu zaklady.

Za me tedy celkove velmi dobre hodnoceni a budu se tesit na dalsi navstevu!

S pozdravem
Jana

První krůček do světa barev

Alena 22.03.2017
Dobrý den,
sobotní workshop se mi moc líbil.
S průběhem jsem byla spokojená, stejně tak i se slečnou lektorkou.
Mile mě překvapilo, co všechno jsme stihli.

S pozdravem,
Alena

Kreslení pravou hemisférou

Jitka 22.03.2017
Vážení,
Odpovídám na váš dopis ze dne 1.3., ráda zodpovím vaše otázky.
V ateliéru v Balbínově ulici jsem byla dvakrát – první kurz byl malování špachtlí. Zúčastnila jsem se tak trošku proti své vůli, protože již předem jsem věděla, že to není moje parketa. A taky ne. Ovšem to byl můj problém – jinak jsem s prostředím ateliéru byla velice spokojená.
Druhá návštěva 25.2. probíhala v pohodě – cítila jsem se tam skoro jako doma. Naprosto spokojená s prostředím i s paní lektorkou Danou Rektoříkovou. Byla nesmírně milá, vše nám vysvětlila velice dobře a trpělivě. Není co vytknout. Je pravda, že 6 hodin je velice málo – ale jako orientace v daném tématu to docela stačí. Takže jen chválím!
Možná bych přece jen vyslovila jedno přání – nevím, jestli je splnitelné. Ten obchůdek je také velice milý a praktický, ale bohužel – nedostane se tam vše, co by si
člověk, který ve svém bydlišti obchod specializovaný na potřeby pro výtvarníky nemá, mohl koupit. Velice jsem se těšila, že si doplním Pebeo barvy na textil a akvarelové papíry, ale bohužel, nepodařilo se. Kurz byl v sobotu, takže nebylo možné navštívit jiný obchod v Praze, protože měli zavřeno. Bylo by velice příjemné spojit kurz i nákup potřebného zboží. Nevím, jestli to bude možné, ale bylo by to velice příjemné.
Za vaši nabídku slevy 150,- na další kurz vám děkuji – ještě nejsem rozhodnutá, zda toho v dohledné době budu moci využít. Ale je to milé, díky.
Zjistila jsem si, že 26.3. je kurz malby realistického portrétu, který vede Jiří Houska. Tento malíř mě velice láká /samozřejmě i téma je velice lákavé/– moc se mi líbí jeho tvorba – je prostě úžasný!!! Ale zatím nejsem rozhodnutá, zda se kurzu zúčatním. Musím si to ještě rozmyslet.
Mnohokrát vás zdravím a pokud se ještě někdy vydám do Balbínovy ulice, budu se velice těšit. Jitka

Enkaustika

Iva 22.03.2017
Dobrý den přeji,

Kurs Enkaustiky byl pro mne velmi příjemným......byl to pro mne příjemný relax, vyučující byl skvělý a podal vyčerpávající informace k technice míchání vosku s barvou a celé presentace.... moc za vše děkuji

Iva N

Kurz malování pro děti 5-8 let

Stanislav K. 01.02.2017
Dobrý den,

bohužel zde musím vyslovit jistou nespokojenost s kurzem malování pro děti. I přes komplikovanější cestu z našeho domova přes centrum města dcera navštěvovala dětský kurz v rozsahu celkem 3 semestrů. Ateliér a jeho prostory jsou sami o sobě velmi inspirující a jak mne, tak i moji dceru Sáru (7 let) velmi nadchnul. Velký rozdíl v kvalitě však nastává při výběru lektora. První dva semestry byly pro moji dceru vcelku zajímavé. Lektorka se snažila dětem ukázat různé techniky, měnila často témata a hlavně bylo vidět, že má snahu na tom, aby se děti i v menším věku něco naučili a něčím se inspirovali. V posledním semestru pod vedením mladé lektorky jsem již v polovině kurzu vyzvedával dceru s rozporuplnými pocity nad tím, co děti vytvořili za hodinu a půl. Ve většině hodinách bylo zadání, že děti si mohou kreslit co chtějí, např. co viděli v televizi, co mají rádi apod., kreslili vždy a pouze jenom akvarelovými barvami a jeden formát, takže jiné techniky a nástroje si děti během semestru v podstatě nevyzkoušeli. Mladá lektorka na mě působila dosti flegmatickým dojmem, s dětmi i s rodiči komunikovala v podstatě minimálně. Když jsem se ptal dcery, jestli při kreslení s nimi lektorka o jejich kreslení mluví, tak prý skoro vůbec. Chápu, že v tomto ateliéru jsou dětské kurzy zřejmě pouze okrajová záležitost, ale v tom případě by měla být dané kvalitě přizpůsobena také cena. Dal jsem dceru na kurz z toho důvodu, aby jí toto prostředí motivovalo, inspirovalo a lektorka jí ukázala další možnosti v tomto oboru. Bohužel musím konstatovat, že ten poslední semestr absolutně neodpovídal programu a koncepci kurzu, který popisujete na svých stránkách a abych byl upřímný, tak v mateřské školce nebo na výtvarné výchově na ZŠ jsou častokrát kreativnější než tomu bylo tady. Mám z toho pocit, že ateliér předává tyto dětské kurzy "cenově výhodným" mladým studentům nebo jiným brigádníkům, kteří ovšem s dětmi jako takovými mají velmi malé zkušenosti a nedokážou je vést a inspirovat. Kdyby jsem byl nespokojen pouze já, tak to zřejmě neřeším, ale bohužel to přestalo bavit i moji dceru a na Váš kurz jsem ji ke konci semestru musel už spíše nutit. Konečný verdikt mi potvrdila poslední hodina, kdy místo lektorky vedl skupinu cca 7 dětí nějaký mladík, odhadem tak max 15-18 let a to už bylo moc i na mě. Ostatní rodiče na to zírali podobně. Našel jsem naštěstí nový kurz v novém ateliéru a tam vše probíhá jak by mělo. Mrzí mě to, ale snad Vám tato zpětná vazba pomůže ke zlepšení Vámi poskytovaných služeb. Stanislav K.

Vášnivá exprese - zpětná vazba

Blanka K. 25.02.2016
Dobrý den, děkuji za váš zájem o zpětnou vazbu.
Byl to perfektní den. Tvorbu jsem si užila.V prostředí, kde se tvoří stále - tedy u vás, to jde vždycky pěkně :-). Před časem jsem tam udělala dvě sochy, které mám moc ráda, a tak jsem byla opět ráda v tomto tvůrčím prostředí.

Tamara byla skvěle připravená, bylo vidět péči a čas, který kurzu věnovala v přípravě. Ochotně též poslala materiály emailem.
Ostatní ženy v kurzu byly také moc fajn, celkově opravdu příjemný den. Obraz si pověsím na významné místo :-)

V ateliéru je vždycky vše potřebné a líbí se mi vždy, že vedle tvoří zase jiní umělci :-)
Děkuji, že jste a že děláte tak pěknou práci. Děláte svět lepším místem, je to nádherné, že podněcujete lidi k tvorbě. Líbí se mi, že si může každý vybrat, nabídka je tak široká.

Jsem vaše fanynka a jistě zase přijdu.
Přeji vám krásné dny, ať se vám daří a děkuji!

Děkuji za vřelý přístup k seniorům

Eva Hachlová 17.02.2016
Již od roku 2013 navštěvuji sedmý semestr pro seniory.Asi budu chodit ,co mi zdraví a důchod umožní. Malovala jsem za mlada,jsem moc ráda,že jsem dostala odvahu ,a pokračovat, našla ten správný kolektiv pracovníků a lektorů. Je pravda,že cena za semestr se stále zvyšuje, ale díky profesionálnímu přístupu lektorů, se zvyšují i mé pokroky v malování. Zaplnil se mi tak čas v důchodu, i v samotě domova. Je to pro mě drahý koníček,ale těším se na tento dobrý kolektiv a prostředí,lektora s trpělivostí a milým osobním přístupem. Všichni se stali části mého života.Děkuji novému lektorovi Filipovi,moc.

Výsledky se dostavily, děkujeme :-)

Helena a Kristián Brouskovi 17.01.2014
Rádi bychom se synem Kristiánem touto cestou poděkovali celému ateliéru a hlavně Lyubenovi Petrovovi za péči, kterou synovi věnoval. Úspěšně složil talentové zkoušky na obě školy, na které se hlásil a od září se stane studentem oboru Grafický design na SŠ umělecké a reklamní tvorby MICHAEL. Od února pokračuje v ateliéru opět pod vedení LP a už se moc těší. Velký dík, fandíme vám :-) Vaši Brousci

Děkuji za nádherné chvíle v ateliéru!

Jana 22.10.2013
Dobrý den, chtěla jsem poděkovat všem z ateliéru Malování a kreslení za práci, kterou dělají. Kurzy v ateliéru v Balbínově, které jsem absolvovala předčily moje očekávání! Vřele doporučuji všem, co mají rádi malování!!!

Kurz

Magdaléna Krištiaková 20.10.2013
Byla jsem s ateliérem nesmírně spokojená, opravdu mě vše naučily i příjemně jsem si tam odpočinula. Tam zapomenete na všechny trable a jste ve svém světě. Doporučuji :)
1 | 2 | 3 >>

Napište nám

Těšíme se na komunikaci s Vámi! :)