Návštěvní kniha - aneb jak se Vám u nás líbilo!

 

Vážení studenti, na této stránce vítáme Vaše komentáře k našim výtvarným kurzům, ateliérům a lektorům. Svěřte se se svými zážitky během Vašich kurzů, popište, jak probíhá či probíhala Vaše výuka u nás, pochlubte se svými úspěchy na poli výtvarného umění... Pomozte nám pro naše budoucí studenty vytvořit obrázek toho, jak to u nás funguje. Věříme, že právě slovní doporučení od našich stávajících studentů je velmi cenné pro ty, kteří k nám cestu zatím hledají :-)

Děkujeme za Vaši přízeň a krásné komentáře - je radost Vaše malířské příběhy sdílet dál! Hodně inspirace!

 

Diskusní téma: Návštěvní kniha - Malování kreslení

Vášnivá exprese - zpětná vazba

Blanka K. | 25.02.2016

Dobrý den, děkuji za váš zájem o zpětnou vazbu.
Byl to perfektní den. Tvorbu jsem si užila.V prostředí, kde se tvoří stále - tedy u vás, to jde vždycky pěkně :-). Před časem jsem tam udělala dvě sochy, které mám moc ráda, a tak jsem byla opět ráda v tomto tvůrčím prostředí.

Tamara byla skvěle připravená, bylo vidět péči a čas, který kurzu věnovala v přípravě. Ochotně též poslala materiály emailem.
Ostatní ženy v kurzu byly také moc fajn, celkově opravdu příjemný den. Obraz si pověsím na významné místo :-)

V ateliéru je vždycky vše potřebné a líbí se mi vždy, že vedle tvoří zase jiní umělci :-)
Děkuji, že jste a že děláte tak pěknou práci. Děláte svět lepším místem, je to nádherné, že podněcujete lidi k tvorbě. Líbí se mi, že si může každý vybrat, nabídka je tak široká.

Jsem vaše fanynka a jistě zase přijdu.
Přeji vám krásné dny, ať se vám daří a děkuji!

Děkuji za vřelý přístup k seniorům

Eva Hachlová | 17.02.2016

Již od roku 2013 navštěvuji sedmý semestr pro seniory.Asi budu chodit ,co mi zdraví a důchod umožní. Malovala jsem za mlada,jsem moc ráda,že jsem dostala odvahu ,a pokračovat, našla ten správný kolektiv pracovníků a lektorů. Je pravda,že cena za semestr se stále zvyšuje, ale díky profesionálnímu přístupu lektorů, se zvyšují i mé pokroky v malování. Zaplnil se mi tak čas v důchodu, i v samotě domova. Je to pro mě drahý koníček,ale těším se na tento dobrý kolektiv a prostředí,lektora s trpělivostí a milým osobním přístupem. Všichni se stali části mého života.Děkuji novému lektorovi Filipovi,moc.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Diskusní téma: Návštěvní kniha ateliéru

První krůček do světa barev

Marketa G. | 18.01.2017

Dobrý den,

kurz byl zajímavý a opravdu naplnil svůj název "První krůčky".

Musím se však přiznat, že mi přišel krátký - ze šesti hodin, po které se měl konat, jsme měli hodinu pauzu na oběd. Ve zbývajících 5 hodinách jsme měli pochopit 3 různé techniky malby a zvládnout v nich vytvořit obrázek - přišlo mi to dost nakvap. Pocitově jsem ani neměla čas si zátiší pořádně prohlédnout, rozmyslet si, jak na něj, získat z něj nějaký dojem, ale už se bral štětec či křída do ruky a honem malovat, ať to za tu hodinu stihneme. To mi přišlo škoda a obrazy, které jsem si odnesla domů, jsou vlastně všechny 3 znatelně nedokončené, což mě mrzí.

Na adresu lektorky mohu říci, že její výklad u jejího vlastního stojanu, kdy nám ukazovala jednotlivé techniky, způsob míchání barev, jejich působení, rozdíly v jednotlivých technikách, byl zajímavý a opravdu mi pomohl ten základní princip dané techniky pochopit, takže to hodnotím kladně. Na druhou stranu, jako člověka, který je zvyklý být ve svém "flow" nerušen a pracovat jen ve své vlastní energii, mne poněkud rušila snaha lektorky komentovat mé zatím jen hrubě načrtnuté či zjevně nehotové výtvory a nabízet mi varianty, jak je dokončit. I to bych nicméně pochopila, jde o kurz, máme se něco naučit a lektorka při svých zkušenostech určitě vidí, co by kde šlo zlepšit, ovšem co mě opravdu hrubě vadilo bylo to, když sama bez dohody se mnou vzala malířské náčiní a začala mi do obrazu kreslit, jak si představuje, že by měl vypadat. V tu chvíli jsem měla chuť papír strhnout ze stojanu, zmuchlat a začít na novém listě po svém. Já vím, že se mi snažila pomoci, ale má-li jít o můj obraz, ať je můj i s mými chybami. Pokud na něm lektor vidí nedostatek, může mi jej a jeho odstranění předvést na svém vlastním plátně.

Prostředí ateliéru nemohu dost objektivně posoudit, protože jiné ateliéry neznám. Asi ale vypadal tak, jak ateliér vypadat má.

Přeji, ať se Vaší práci i tvorbě daří,

Markéta G

Akvarel

Věra P. | 15.01.2017

Dobrý den všem Vám v Balbínce,

těší mne Váš zájem o zpětnou vazbu.

Chodím k Vám do ateliéru v Balbínově ulici moc ráda, již jsou to 4 roky, co průběžně navštěvuji kurzy pro seniory a kreslení a malování mi přináší radost a velké potěšení. Myslím, že jsem již získala pod odborným a vstřícným vedením Vašich lektorů správné návyky a i odvahu, pustit se do věcí složitějších a dělat je tak, abych byla se svým výkonem spokojená.

Naposled jsem se zúčastnila workshopu akvarelu s panem MgA Petrem Grubrem 8. 1. 2017. Sešli jsme se v "komorní" sestavě (4 účastníci) a kurz se konal v příjemném prostředí v menším ateliéru. Stoly s pomůckami byly připravené a tak práce mohla začít bez potíží.
Lektor v úvodu seznámil účastníky s technikou akvarelu a s připraveným programem - trocha teorie.
První práce bylo cvičení s barvami - technika rozpíjení za vlhka, pak překrývání/vrstvení barev na suchém podkladu.
(Osobně jsem takový úvod absolvovala již nejméně počtvrté, ale workshop akvarelu pro pokročilé v nabídce/nabídkách nenalézám - tak tedy opět od začátku . . .).
Pokračovali jsme kopírováním vybraného obrázku (krajinka s plány).
Závěrem jsme malovali zátiší, tedy vlastní práce.
Pan lektor se všem účastníkům velice věnoval, obcházel je a dohlížel na jejich práci, radil a korigoval. S jeho metodou výuky jsem moc spokojená a byla bych ochotná se k němu přihlásit do dalšího kurzu - pro pokročilé. Vyhovuje mi jeho příjemné, neafektované a vstřícné vystupování.
Přinesla jsem si domů 2 dílka, kterými se mohu pochlubit svým blízkým, nebo se jimi prezentovat na nějaké výstavě.


Děkuji a zdravím srdečně
Věra P.

První krůček do světa barev

Dagmar L. | 12.01.2017

Pozdravení sněhové, paní Mainerová,

byl to dárek pro dceru a jsme obě spokojené, jak s prostředím tak s lektorkou paní Řezníčkovou i s poskytnutým materiálem. Velmi nám vyhovovalo, že jsme byly ten den pouze čtyři účastnice.

Těšíme se na další kurzy, určitě nejsou poslední.

Srdečně zdravím

Dagmar L

Intuitivní automatická kresba

Markéta Z. | 12.01.2017

Dobry den,

s kurzem i lektorem jsem byla nadmiru spokojena, dekuji za zprostredkovani :)

Krasny den,
Marketa Z

Dějiny umění v 90ti minutách

Monika K. | 09.01.2017

Dobrý den,

jsem ráda, že se mohu vyjádřit k tomuto workshopu. Před hodně lety jsem dělala státnice z dějin umění a jednou za čas mám potřebu si znalosti oživit, a tak někdy takovéto přednášky navštívím. Ale tato přednáška byla výjimečná, musím vyzdvihnout vašeho lektora J. Housku Přednáška byla jasná, srozumitelná, moc hezky vdedená a v superlativech bych mohla pokračovat. Je těžké si připravit přednášku na dvě hodiny v takovém rozsahu a umět zaujmout.

Chtěla bych vaším prostřednictvím poděkovat lektorovi za pěkný zážitek. A pokud budete přednášku opakovat, zúčastnila bych se ještě jednou se svým manželem.

Se srdečným pozdravem
Monika K

Vášnivá exprese

Linda Š | 09.01.2017

Moc diky Tamare za predane znalosti, zkusenosti a hlavne tu milou energii, kterou tato slečna ma. Byl to super workshop (Vasniva exprese - malovani spachtli) a moje vytvory - uplne prvni v zivote - se libi nejen mne, ale také memu okoli (objektivne :))... Po workshopu jsem si nakoupila pomucky a hodlam v malovani pokracovat. DIKY a na dalším workshopu se tesim. Linda Š

Dějiny umění v 90ti minutách

Ladislava D. | 09.01.2017

Dobrý den,
v ateliéru se mi líbilo, přednášky Jirky Housky nemají chybu.
Zdraví Ladislava D

Malované kamínky

Romana H | 23.12.2016

Dobrý den paní Mainerová,

na workshopu 20.11.2016 byl můj 7-letý syn a odcházel nadšený. Líbilo se mu vše a všichni:). Ateliér na nás působil moc hezky, v každém pokoji se něco dělo, ale přitom vládla pohoda a klid...:) Po skončení jsem mluvila s lektorkou a ta byla moc milá a sdílná.

Určitě k vám zase syna dovezu na nějaký další zajímavý workshop pro děti.

Děkuji a přeji krásné Vánoce!

Malování na hedvábí

Gabriela D | 14.12.2016

Dobrý den,
i já děkuji za skvělý zážitek.
Cítila jsem se u Vás velmi dobře, úžasně jsem si odpočinula a konečně si splnila jeden z mých snů - malovat na hedvábí :-)
Paní lektorka byla famózní, skvěle nás vedla a moc se mi libila její zpracovaná skripta. Jestli mi můžete dát info - chtěla bych k ní jít na malování pravou mozkovou hemisférou.
Pochválila bych vybavení a celkovou podporu a servis zúčastněných. Jedno malé doporučení - nebo možná spíš přání:-) - kdyby bylo možné dostat kopii těch skvělých skript paní lektorky, to by bylo skvělé :-)
Přeji celému týmu krásné Vánoce a úspěšný celý rok 2017.
--
S přáním pěkného dne
Gabriela D

Kurz kresby a malby pro seniory

Věra | 14.12.2016

Dobrý den, paní Nino a celý týme v ateliéru v Balbínově ul.
děkuji Vám za vánoční přání a za nabídku pokračovat v malování dále.

V malování hodlám pokračovat i v dalším semestru. Zítra, až přijedu na svůj kurz (senioři 10,30 středa) se na recepci přihlásím.

Chci Vám dále velice poděkovat za uspořádání výstavy v Pragovce Jak se rodí hvězdy. Bylo to krásné setkání profesionálů i účastníků kurzů a mohli jsme se porovnat s ostatními. Moc se mně to líbilo, setkali jsme se i s některými dřívějšími "spolužáky", pochlubili jsme se vzájemně svými dílky. Fajn!!!

Další velké poděkování Vám patří za v sobotu proběhlý workshop Malování na hedvábí. Velké poděkování lektorce Radce, byla skvělá, skvělá, skvělá . . .. Jsem svou účastí nadšená a stručná jen proto, že nenalézám vhodné superlativy, kterými vyjádřit své veškeré dojmy. Jsem nadšená, nadšená . . . a to moc!

Děkuji Vám i za možnost navštěvovat přednášky o dějinách umění - také to si nesmírně užívám a děkuji i paní Mirce Kacetlové za poutavé vyprávění doplněné obrazovou dokumentací. Je to tam rovněž super!

Tak:

Přijměte všichni ode mne přání krásných vánoc, prožitých ve zdraví a v pohodě v kruhu svých blízkých. Do nového roku pevné zdraví, štěstí, mnoho úspěchů, lásky, splněných přání. . .


Srdečně zdravím,
Věra P

Kresba malba pro pokročilé

Milan | 05.12.2016

Opět jsem si zaplatil další půlrok, a to je příležitost pro poděkování. Dostal jsem se ke kursu kresby a malby částečně náhodou, ale stal se nedílnou součástí mého života a jsem za to velmi rád. Dlouhé roky jsem hledal, kde bych se mohl učit doopravdy - lektor mě opravdu vedl, nebál se mi otevřeně říct kritiku a zároveň mi pomohl problém překonat. To jsem přesně v tomto kursu našel. A ještě
víc: krásnou tvůrčí atmosféru, podporu celého ateliéru v pozadí... Prostě ideální kombinace pohody beze slevení z kvality výuky. Moc děkuju a těším se na další půlrok!
Milan

První krůček do světa barev

BB | 29.11.2016

Dobrý den paní Mainerová,

zúčastnila jsem se vašeho kurzu pro začátečníky, byla jsem moc spokojená, jen jedna malá připomínka příště bych chtěla pozastavit čas moc rychle mi to u vás uteklo a mě se tak moc u vás líbilo. Nic neměňte byla by to škoda.

Přeji hezký večer B

Zkušební lekce - kresba malba

Lucie | 25.11.2016

Dobrý den,

posílám své odpovědi:

• Jak na Vás působilo prostředí ateliéru?
Velice příjemné místo, kde bych chtěla svou výuku uskutečnit.

• Jak na Vás působil lektor a způsob jeho výuky?
Lektor byl milý, bylo vidět, že má s výukou zkušenosti. Já bych asi v rámci takové lekce potřebovala více času na to si věci vyzkoušet a detailněji je probrat.

• Napadá Vás něco, co byste rádi pochválili či naopak, co bychom ještě mohli zlepšit?
Na zkušební lekci bych uvítala více informací o semestrálním kurzu, třeba i ukázky z jednotlivých hodin, abych věděla, co se v rámci výuky dělá a viděla i výsledky, kterých dosáhli jiní studenti, aby mě to motivovalo kurz navštívit.

S pozdravem
Lucie A.

Olejomalba pro začátečníky a mírně pokročilé

Luboš | 18.11.2016

Dobrý den, paní Nino,

děkuji Vám, za tento skvělý workshop. Vedl ho lektor Mgr Aldin Papaja, kvalita jeho schopnosti vyučovat a předávat zkušenosti je vysoká a všeobecně chválená. Díky jeho profesionálního přístupu byl kurz plný informací i dobrých rad. Velmi příjemné bylo, že se všem podařilo namalovat něco pěkného.

Takže opět chválím a děkuji.

Zdravím Vás, a přeji Vám hodně úspěchů

Luboš

Zentangle

Martina | 18.11.2016

Dobrý den, zentangle bylo super, lektorka byla moc fajn, líbilo se mi, že nás netlačí do nějakého jednotného stylu, ale naopak nám umožnila každému si najít to, co nás bavilo. Totéž zažívám na kurzu Akvarelu a moc mě to baví. Za mě moc příjemné strávená nedele, ráda se opět vrátím na další kurz.

Sochařský portrét

jb | 16.11.2016

Děkuji.. Bylo to skvělé i když namáhavé. Po kurzu bych potřebovala tak min 1 den dovolenou:)).
Lektorka byla výborná.

jb

Kreativní módní tvorba

Karin | 16.11.2016

Dobrý den,

Také já Vám velmi děkuji za workshop, cením si toho, že mi bylo umožněno se zúčastnit jako jediné přihlášené účastnici.
K Vaším dotazům:

Jak na Vás působilo prostředí ateliéru?
Ateliér a prostředí velmi příjemné :-)

Jak na Vás působil lektor a způsob jeho výuky?
Děkuji lektorce Zlatce za velice profesionální, milý přístup a také z ato, že se mi naplno věnovala po celou dobu. Opravdu, veliké díky!!!

Napadá Vás něco, co byste rádi pochválili či naopak, co bychom ještě mohli zlepšit?
Výhrady opravdu nemám. Naopak, díky lektorce mám ještě větší chuť tvořit, super je, že je Zlatka flexibilní a ráda s účastníkem dělá to, co jeho samotného zajímá.

Přeji krásný den a mnoho úspěchů

Karin

Sochařský portrét

MK | 16.11.2016

Dobrý den, musím složit opravdu velkou poklonu víkendovému sochařskému (portrét) workshopu 11.,12,13, 11.Pochválit lektorku Katku za její individuální přístup ke každému z účastníků.Vládla tam naprostá pohoda,jak domácí prostředí,výborná atmosféra,kolegyně ,účastnice kurzu,jak Jana,Kačenka i lektorka Katka.
Byly jsme nadšené a uchvácené tvorbou.Myslím,že kolegyňky by se mnou určitě souhlasily.Co se týká mě,tak to byl jeden z nejhezčích zážitků na které budu asi dlouho vzpomínat a určitě si něco ještě v domácích podmínkách vytvořím.Prosím pozdravujte lektorku Katku( příjmení mi uniklo)Pár mých fotek z kurzu mohu Katce poslat.( na tuhle adresu?)Je velice příjemná a obětavá učitelka sochání.....
Bylo mi potěšením u vás trávit celý víkend.škoda,že to tak rychle uteklo..... mějte se hezky a hodně dalších spokojených účastníků!

Sochařský portrét

Simona Sh | 16.11.2016

Dobrý den,

Dceři se kurz velmi líbil a dost jí to šlo (něco podobného dělala poprvé).
Prostředí ateliéru se jí asi líbilo, nijak o tom nemluvila (práce se sochařskou hlínou a následné tesání byl mnohem větší zážitek).
Lektorka byla skvělá, tu dcera chválila opakovaně. Způsob výuky byl naprosto vyhovující a podnětný.
Celkově byl kurz velmi dobrý. Jediná věc je, že toho bylo na jeden víkend docela hodně, v neděli to nestihly včas a jak to bylo fyzicky náročné (hlavně to tesání), tak byla dcera naprosto vyčerpaná. Kdyby to šlo, bylo by lepší mít na to více času, ale pak by se to nevešlo do jednoho víkendu. Kdyby to byl kurz dvouvíkendový, měly by účastnice i čas na retušování (takto to musí udělat někdy doma).

Doma kurz všichni hodnotíme pozitivně, ta busta, kterou si dcera domů přinesla, je skvělá (tedy bude, ještě potřebuje doretušovat) - celá rodina ji obdivujeme.

S pozdravem

Simona Sh

Re: Sochařský portrét

Miluše kutová | 05.01.2017

Dobrý den paní Simonko,asi jste maminka Katky(Keitlin),těší mě,že se dceři kurz líbil.Já jsem téhož názoru.Škoda,že na ní nemám kontakt,mohly bychom si popovídat o závěrečné úpravě hlav...Prosím pozdravujte dceru.M. Kutová.

Realistický portrét s Jirkou Houskou

J.CH. | 14.11.2016

Dobrý večer,

dne 16. 10 2016 jsem byla na workshopu Realistický portrét s MgA. Jirkou Houskou.
Prostředí ateliéru se mi líbilo, Jirka byl příjemný, milý lektor. Trpělivě odpovídal na naše zvídavé otázky. Vše měl dobře připravené - ať už výklad či "materiál" (olejové, akrylové barvy, štětce). Workshop začal trochou teorie a názornou kresbou "konstrukce" hlavy a její obličejové části. Poté jsem se rozesadily (byly jsme tři malířky) ke stojanům a začaly tvořit. Jirka mezi námi chodil a každé se maximálně věnoval. Jeho rady a postřehy byly pro mě velmi cenné, vše jsem si poctivě zapisovala. Nedělní odpoledne uběhlo strašně rychle. Mysllím, že se nám portréty povedly. Kdo se zajímá o malbu portrétu, tento workshop bych mu doporučila. Určitě se ještě k Jirkovi Houskovi na workshop Realistického portrétu přihlásím. J.CH.

Teorie a míchání barev

Milada | 12.11.2016

Dobrý večer
odpovídám na otázky:)))

. ateliér znám, chodím do dopoledních čtvrtečních kurzů - ateliér mám ráda, cítím se tam hoooodně dobře :)))

. lektora také znám neboť vede naše čtvrteční dopolední kurzy a musím napsat, že (sama jako hudební pedagog )

je pro mě Aldin Popaja - Pedagog s velkým P: jeho profesionální - tvůrčí - laskavý a laskavě kritický- vyžadující - podporující přístup , kterým umí předat mnoho vědomostí ,informací, praktických rad a hlavně odvahu a inspiraci a ještě k tomu s velkou trpělivostí a lehkostí vést studenty po barevné cestě je něco za co chci naopak poděkovat já

. jak jsem již psala v minulém hodnocení - jsem u vás spokojená, líbí se mi propojení všech aktivit ,které ateliér nabízí - jen mít víc času:)))

Teorie a míchání barev

Jana K. | 12.11.2016

Jak se Vám u nás v ateliéru líbilo a jak Vám šla práce od ruky?
Super, bylo to nabité

• Jak na Vás působilo prostředí ateliéru?
V pohodě, ocenila jsem možnost případně si pořídit výtvarné potřeby, samotná místnost byla fajn

• Jak na Vás působil lektor a způsob jeho výuky?
Velice dobře, je znát, že už učil spoustu různých lidí a je pedagogicky na výši

• Napadá Vás něco, co byste rádi pochválili či naopak, co bychom ještě mohli zlepšit?
Možná byhc zařadila pauzu doprostřed kurzu, ale třeba ji většina lidí nechce

Intuitivní automatická kresba

Lenka V | 10.11.2016

Dobrý den,
v ateliéru je to fajn, nebyla jsem tam poprvé. Nelíbilo se mi, že nebyly dobře připravené pomůcky, ořezané pastelky, akvarelové voskovky - na ty ani nebylo ořezávátko.
Lektorka byla příjemná, u intuitivní kresby se toho moc vyučovat nedá. Každopádně její výklad byl srozumitelný a zadání kreseb také. Cena mi přišla na 6 hodinový seminář, s hodinou pauzy na oběd docela vysoká. Pochválila bych rychlou a bezproblémovou komunikaci při přihlašování a platbě, včasné zaslání informací. Pochválila bych lektorku. Myslím, že tohle téma by potřebovalo tak dva dny, člověk by s kresbou mohl trávit víc času, víc se nacítit. Takhle to bylo trochu ve spěchu.
Hezký den.
Lenka V

Intuitivní automatická kresba

Dana U | 10.11.2016

Dobrý den,

zpětná vazba z kurzu je pozitivní . Prostředí příjemné, lektorka vstřícná a kompetentní. Pro toho, kdo chce s intuitivní kresbou dále pracovat, je kurz určitě inspirativní.

S přáním všeho dobrého,

Dana U

Malování aktu se sklenkou vína

Veronika | 02.11.2016

Dobrý den,

V ateliéru se mi moc líbilo, prostředí vyzařovalo kreativitu a přátelskou atmosféru. Teorie byla velmi stručná, což se ale u dvouhodinového workshopu ani nedalo stihnout podrobněji, protože bychom pak nic nenakreslili  Nicméně způsob výuky byl využit maximálně, lektor pravidelně všechny obcházel a individuálně i skupinově vysvětloval co a jak. Celkově to bylo velmi příjemné odreagování a navnadilo mě to k návštěvě dalších – klidně delších – lekcí. Víno bylo skvělé zpestření a moje počáteční nervozita rychle zmizela (myslím, že kdyby k tomu nebylo víno, tak se s kamarádkou na kreslení aktu ani netroufneme přihlásit  ).

V takovémto ateliéru jsem byla kreslit poprvé a nedošlo mi, že budeme kreslit vestoje, takže jsem přišla v botách na podpatku a během hodiny jsem si musela boty sundat. Pokud je vícero takto „nepolíbených“, možná by poznámka o pohodlné obuvi stála za zmínku v mailu   

Děkuji a těším se na další akce

Veronika M

Malování aktu se sklenkou vína

James P. | 02.11.2016

Rádi bychom se Vás zeptali, jak se Vám u nás v ateliéru líbilo a jak Vám šla práce od ruky?

ANO, LIBILO

• Jak na Vás působilo prostředí ateliéru?
HEZKY, UTULNY, ŠKODA ŽE HLAVNÍ PROSTOR JE PRŮCHOZÍ

• Jak na Vás působil lektor a způsob jeho výuky? VELMI PŘÍJEMNÝ ČLOVĚK, ALE MÁLO ČASU (hodně účastníků)

• Napadá Vás něco, co byste rádi pochválili či naopak, co bychom ještě mohli zlepšit?
SKVĚLÝ NÁPAD SE VÍNEM, LINKY PROSTĚ PLYNULE OBJEVILY PO TŘETÍ SKLENICI!

Přípravný kurz ke studiu

Richard D. | 02.11.2016

Mal som tú možnosť zúčastniť sa lekcií pod vedením lektora Tomáša Prchala vo výtvarnom ateliéri Malováni kreslení.

V triede vládne priateľská uvoľnená atmosféra a účastníci lekcie sú motivovaní vyučujúcim ako aj ostatnými prítomnými žiakmi. Hodiny sú sprevádzané množstvom užitočných informácií, ktoré sú zaujímavou formou sprostredkúvané lektorom medzi účastníkov kurzu a takto prispievajú k väčšej motivácii a zaujímavosti celého procesu kurzu.
Chcel by som vyzdvihnúť profesionálny a individuálny prístup lektora k jednotlivým účastníkom, a jeho užitočné rady v rámci tvorby, ako aj jeho záujem a oboznámenie sa individuálnymi potrebami jednotlivých účastníkov v rámci výtvarného vyjadrovania.
Hodina je vedená s limitovaným počtom zúčastnených čo prispieva k individuálnemu prístupu a dáva priestor každému z účastníkov ku konzultácii a získaniu potrebných informácii od lektora ktoré prispievajú k celkovému napredovaniu v rámci výtvarnej tvorby.
Tiež by som chcel oceniť prítomnosť živého modelu v rámci figurálnej kresby, ktorú mi výtvarný ateliér Malováni kreslení poskytol, nakoľko som študoval na škole s umeleckým zameraním, ale nemal som tú možnosť, prísť do styku so živým modelom v rámci kresby figúry. A táto skúsenosť určite prispela k obohateniu a zlepšeniu mojich kresliarskych a výtvarných vyjadrovacích zručností.
Som veľmi rád že som sa zúčastnil kurzu v Malováni kreslení a rozhodne v ňom plánujem pokračovať. V budúcnosti sa určite zúčastním aj ďalších kurzov či workshopov, ktoré tento ateliér ponúka.

Malování aktu se sklenkou vína

Eva R. | 31.10.2016

Rádi bychom se Vás zeptali, jak se Vám u nás v ateliéru líbilo a jak Vám šla práce od ruky?
Líbilo, líbila se mi i obvyklá příjemná relativně tichá tvůrčí atmosféra, ve kterou jsem před příchodem doufala. Vůně, zvuky, vše jak má být :).
• Jak na Vás působilo prostředí ateliéru?
Příjemně, trošku jsem zpočátku bojovala s místem a výhledem, ale vstřícností ostatních účastníků a přirozenou příjemnou autoritou lektora se to vyřešilo ke spokojenosti všech. A dodávám, že si za to můžu sama, nemam chodit pozdě.


• Jak na Vás působil lektor a způsob jeho výuky?
Dobře, ocenila jsem profesionální laskavý přístup, díky kterému se "nevnucoval" těm, kteří nechtěli a mlčky si kreslili, a naopak účinně pomohl těm, kteří o to požádali. Ve výsledku mě potěšilo, že při závěrečné rozpravě se nikdo nemusel cítit jako ve škole "nedostatečně", "musíš kreslit víc, vole", ale všichni byli bohatší o zkušenost, věcnou ale pozitivní kritiku. Vím, že je to v komerčním ateliéru povinnost, neodradit klienty, ale občas to i profíkům ujede a studenty trošku zkrouhnou, tak to se tady opravdu nestalo. Díky za to.


• Napadá Vás něco, co byste rádi pochválili či naopak, co bychom ještě mohli zlepšit?
Mohlo by být více času, ale to je tak vždycky, já bych ocenila možnost volně přijít, volně odejít, klidně již od sedmi, jak by to komu vyšlo, modelky si beztak přesednou. Víno bylo skvělé.

Olejomalba pro začátečníky a mírně pokročilé

Kateřina | 28.10.2016

Dobrý den,
kurz olejomalby s Aldinem Popajou hodnotím určitě kladně. Prostředí ateliéru bylo příjemně komorní, lektor podle mého názoru schopný velmi dobře vystihnout ve všech fázích "procesu" to podstatné, byl motivující a laskavý.
Díky za péči, užila jsem si to!
Srdečně zdraví
Kateřina B

Kurz kresby a malby s Miladou

Kristýna a Hanka | 27.10.2016

Dobrý den,
dcerka Hanka V. si kurz chválí (st 16:15). Prostředí se jí líbí moc a paní Gabrielová je prý moc hodná a věnuje se jim a dobře poradí. Bohužel je dnes zrovna Hani nemocná, ale příště určitě přijde. Omlouvala jsem ji elektronicky. Jinak si na nic nestěžovala. Říkala, že i když je jich hodně, že čas si na ní paní lektorka udělá. Zatím říká, že by ráda pokračovala i v letním semestru.

Mějte se hezky a zdravím
Kristina V

Kaligrafie

Martina | 26.10.2016

Dobrý den,moc bych chtěla poděkovat za další perfektně připravený workshop Kaligrafie. Tentokrát jsem měla možnost nahlédnout i do jiné části ateliéru. Místnost, ve které jsme trávili sobotní odpoledne, byla pěkná. Na zdech jsme měli možnost shlédnout obrázky vytvořených kaligrafií, což si myslím, že je veliké pozitivum pro ateliér jako takový. Pro mne je to velice motivující, když mám možnost vidět, co je lidská bytost schopna vytvořit. Při prvním pohledu si člověk řekne: „ nádhera, jak někdo dokáže něco takového vytvořit. V další fázi se pak člověk zarazí a může nabýt dojmu: „ to j&aacu te; nikdy nemohu dokázat!“ Ale omyl, chce to jen chuť, čas a odhodlání a vše se nechá zvládnout. A hlavně, když je člověk veden profesionálem, jako je Petra Vitásková, které patří velké poděkování. Opět bylo vše precizně přichystáno. Lektorka výuku zpříjemnila tentokrát nejen výborným tradičním čajem, ale i hudbou. Jen škoda, že ten čas vždy tak rychle uběhne.
Nicméně budu se těšit opět na další workshop ve Vašem ateliéru.

S pozdravem a přáním pěkného dne

Martina P

Kurz Kresby a malby s Filipem

Ivana P. | 25.10.2016

Dobrý večer Nino,

dlouho jsem uvažovala o navštěvování semestrálního kurzu. Byla jsem vždy jen na sobotním workshopu a myslela jsem si, že to stačí. Nestačí. Filip Švehla i přes dost velký věkový rozdíl je hrozně fajn a zatím mě donutil předělat každé mé dílko a musím říct, že k mé spokojenosti. A díky jemu se dívám na věci, ale i na lidi, prostě na vše kolem sebe jinak, vidím, co jsem dřív neviděla.
Jsem moc spokojená a je to úžasný relax.
Děkuji a přeji pěkný večer, Ivana P

Zkušební lekce - kresba malba

Lukáš | 24.10.2016

Dobrý den,

v ateliéru jsem se cítil velice přijemě. Lektor na mě působil také tak. I způsob výuky se mi líbil.
Výhrady? Žádné :)

Nejraději bych se přihlásil na kurz kresby a malby s tímto lektorem.

Děkuji

s pozdravem

Lukáš P

Vášnivá exprese

Iva D. | 24.10.2016

Přeji Vám hezký den,

na Vašem kurzu se mi moc líbilo, byl to krásně strávený den. Jestli bude pokračování, ráda přijdu. Kontakt na Vás jsem dala svým přátelům.

S pozdravem

Iva D

Vášnivá exprese

Tereza M | 21.10.2016

Dobrý den,
v ateliéru se mi líbilo a byla jsem moc ráda,že jsem se workshopu zúčastnila. Celkově velmi kladně hodnotím rozdělení kurzu na teoretickou a praktickou část. Lektorka Tamara byla velmi otevřená a dala nám volnost při tvorbě, a přitom vytvořila velmi dobrou atmosféru pro naše nápady a otázky. Na kurzu jsme nadhodily,že bychom se rády zúčastnily kurzu Vášnivá exprese 2, kde bychom se seznámily ještě s dalšími technikami. Tak kdyby to vyšlo,určitě ráda bych se zúčastnila.
S pozdravem
Terka M

Kurz kresby a malby pro děti

Morávková | 19.10.2016


Dobrý den
Moje dcera Kačka Vás navštěvuje moc ráda. A i když je to jediná věc kterou může ze zájmových kroužků dělat, maluje ráda. V ateliéru se jí líbí a lektory má ráda. Takže naprostá spokojenost z naší strany. :-) Jsem ráda,že jste mé dceři dala prostor dělat co ji baví právě u Vás.

Přeji krásný pohodový den s pozdravem

Morávková

Vášnivá exprese

Alena Z. | 19.10.2016

Dobrý den,

děkuji za e-mail. Prostředí ateliéru bylo pracovní a stylem podněcovalo k tvorbě, osobně jsem se tam cítila moc dobře. Lektorka vedla kurz milým a přátelským přístupem, má znalosti a citlivý přístup. Vedla kurz tak, abychom se něco naučili, vyzkoušeli techniky a zároveň mysleli svobodně. Byl to krásný a tvořivý zážitek s výsledkem, který předčil mé očekávání.
Moc děkuji za uspořádání kurzu, bylo to moc prima.

S pozdravem,
Alena Z

Umělecký pastel s Janou

Katka | 17.10.2016

Dobrý večer Nino,
Posílám zpětnou vazbu na proběhlý workshop Umělecký pastel – i když nazývat workshopem něco co spíše připomíná dobrou kávu, teplou deku, máminu bábovku nebo vůni prádla u babičky….by byla sprostota

Techniky malby a obrazové vrstvy

Monika K. | 17.10.2016

Dobrý den,

reaguji na váš dotaz o mé spokojenosti na workshopu.
Přednáška se mi líbila, prostředí také a lektor podal velmi profesionální výkon. Byly znát jeho praktické osobní zkušenosti a hlavně o tom dokázal podat ucelený přehledný výklad. Vše měl skvěle připravené. Není běžné se s takto připraveným lektorem setkat.

Děkuji za hezký zážitek
S pozdfravem
Monika K

Celodenní kurz kreslení mandaly

Veronika T | 14.10.2016

Dobrý den,

děkuji také, a to za příjemně strávený čas ve Vašem ateliéru.
Líbilo se mi prostředí atelíéru i když prostor, ve kterém probíhal kurz, byl stísněný.
Lektorka Žaneta se mi líbila, byla přirozená, nevnucovala nic ze sebe, nechala nás tvořit a předala nám, co měla-bylo to zajímavé a příjemné!

Ráda bych se k Vám vrátila, uvidíme, kdy si budu moci další kurz dovolit.

S přáním pěkných podzimních dnů

Veronika T

Zpětná vazba - První krůček do světa barev

Jana P. | 14.10.2016

Dobrý den, sice pozdě, ale přece odpovídám na Vaše otázky :)

Byla jsem velmi spokojená, paní lektorka velmi příjemná, šikovná a hezky srozumitelně nám vše vysvětlovala.
Program byl pěkný a pro mne velmi zajímavý.
Prostředí je milé a příjemné :)

Děkuji Vám a doufám, že se k vám ještě vypravím. Přeji hezký zbytek dne, s pozdravem Jana P

Celodenní kurz kreslení mandaly

Jana | 14.10.2016

Dobrý den,

navštívila jsem u vás už několikátý kurz, ateliér se mi moc líbí, kurz i lektorka byly moc fajn. Bohužel, dojíždím z Hradce Králové, takže je pro mne problematické dojíždět třeba na kurzy dvouhodinové semestrální (každý týden) a proto využívám tyto celodenní. Vidím už ale, že to je vždy taková "ochutnávka", protože samozřejmě čas je omezený - to ale není problém kurzů, to je smůla pro mě, že mám ateliér "z ruky"! Tak budu ráda dále jezdit na celodenní workshopy, mějte se hezky, Jana S

Zpětná vazba - figurální kresba

Dagmar | 13.10.2016

Dobrý den, Nino!

Ano ráda sdělím své poznatky, i když srovnání s jinými ateliéry nemám.
Jsem už starší osoba a tak mé poznatky berte s rezervou.
Špatné rozhodně nejsou. Teprve se seznamuji s možnostmi, které nabízíte.
Prostředí je velmi kamarádské, nechybí mi vlastně nic.

Jen bych si do budoucna přála, pokud je to vůbec možné, možnost malovat figuranty i staršího věku.
Možná to ale přijde až se lépe seznámíme s namalováním postavy, alespoň mladé :-)

U sebe sama vidím pokroky a je to určitě i dobrým vedením a poukazováním na mé chyby lektory,
jak u portrétu (Argišt Alaverdyan), tak figury (Ildar Youssoupov)

zdraví a přeje další úspěchy
Dagmar R

Zpětná vazba - přípravný kurz ke studiu

Sonja | 13.10.2016

Dobrý den,
s kurzy jsem ve všech bodech naprosto spokojená a nic bych nezměnila.
Děkuji za optání a pozvání na vernisáž.
Přeji příjemný večer,
Sonja L

Portrét aneb jak nakreslit správně tvář?

Hana K. | 12.10.2016

Dobrý den,

workshop "Portrét" se mi velice líbil, a to jak ateliér, tak přístup a osobnost lektora. Byla tam příjemná atmosféra a tvůrčí prostředí. Určitě budu váš program nadále sledovat.
Hana K

Zpětná vazba - keramická dílna

K. | 12.10.2016

Dobrý den :)
Tak za sebe mohu říct,že úterní hodina se pro mně stala tím nejlepším z celého týdne.Ať už připravena nebo ne,je to vždy skvělý zážitek.Lektorky jsou naprosto okouzlující milovnice keramiky a dokážou strhnout pro věc i ty největší antitalenty ;) Zatím se rozkoukávám,takže hodnotit program můžu jen tak,že se rozhodně nenudím.Prostředí ateliéru je dostačující pro velmi malé skupinky.Myslím,že by bylo dobré zkusit si testovací kachle na různé druhy glazur.Děkuji za vaši práci a péči o nás,těším se na každou hodinu ;)

První krůček do světa barev

Silvie | 29.09.2016

Dobrý den, kurz proběhl skvěle, moc jsem si odpočinula a odnesla i krásné obrázky. Určitě se ve vašem studiu nějakého dalšího zúčastním.
krásný den,
Silvie

Kaligrafie

Martina | 29.09.2016

Dobrý den,

chtěla bych moc poděkovat za příjemně strávené odpoledne ve Vašem ateliéru. Jelikož jsem studovala na výtvarné škole, mám tedy i možnost i určitého porovnání ateliérů. Váš ateliér je dobře uspořádán. Člověk má možnost se i podívat, co vše se tam vytváří. Ateliér není příliš velký, což je mnohem lepší, neboť ze své vlastní zkušenosti vím, že čím je méně lidí na kurzu, výuce tím více se lektor může věnovat lidem, kteří se chtějí něco nového naučit. Velice na mne i zapůsobilo to, že když jsem přišla na kurz kaligrafie, byl tam již kurz malby.
Kurz Kaligrafie jako takový byl precizně připraven. Velké poděkování patří tímto i lektorce Petře Vitáskové. Je opravdu odborníkem na svém místě. Jelikož se učím japonštinu, tak velice oceňuji praktické informace ohledně tahů štětcem. Kurz bych doporučila všem, kteří mají zájem o umění a chtějí se příjemně odreagovat.Možná jen škoda, že ten čas tak rychle utekl.

Ještě jednou velké poděkování a určitě jsem u Vás nebyla naposledy :)

S pozdravem a přáním pěkného dne

Martina P

Vášnivá exprese

Anna K | 29.08.2016

Dobrý den,

prostředí ateliéru se mi velmi líbilo, stejně tak i samotný kurz. Zejména jsem ocenila propojení teoretické a praktické části.

Děkuji a přeji pěkný den. Anna K

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek

Semestrální výtvarné kurzy pro dospělé

ZÁPIS: Kurz kresby a malby (6800 Kč) - nejoblíbenější kurz - Otevíráme nový semestr!

  Semestrální Kurz kresby a malby (19lekcí, 120min) je určen pro širokou veřejnost, věk studentů nemá horní hranici, spodní hranice se určuje podle osobní konzultace mezi lektorem, Vámi a Vašim dítětem. Kurz je určen pro začátečníky, mírně pokročilé i pokročilé studenty, náplň kurzu...

Keramická dílna pro dospělé - 6800 Kč od 30. 1. 2017 - zahajujeme nový semestr!

  Zápis do kurzů na nový semestr otevřen! Práce s hlínou je pomalá, není kam spěchat... pojďme se spolu ponořit do stavu niterného soustředění, pojďme hladit, tvarovat, formovat... Pojďme poznávat, dotýkat se a zkoušet. Sami sobě buďme poutníky, kteří hledají a najdou harmonický...

Kurz akvarelu - semestrální kurz - 30. 1. 2017, 6800 Kč - zahajujeme nový semestr!

  Pod vedením zkušeného lektora, akademického malíře, pro kterého je akvarel jednou z nejoblíběnejších technik. Náplní kurzu je seznámení se s touto malířskou technikou, s její historií, s různými možnostmi malby vodovými barvami a postupným promalováváním si ji osvědčit pro...

Kurz kresby a malby pro pokročilé - od 30. 1. 2017, 6800 Kč - zahajujeme nový semestr!

  Semestrální Kurz kresby a malby pro pokročilé  (19lekcí, 120min) je určen pro širokou veřejnost, věk studentů nemá horní hranici, spodní hranice se určuje podle osobní konzultace mezi lektorem... Kurz je určen pokročilé studenty, kteří absolvovali základní Kurz kresby a...

Kurz malby pro pokročilé se zaměřením na akryl - od 30. 1. 2017, 6800 Kč - zahajujeme nový semestr!

"Máte chuť začít si hrát,  začít tvořit a experimentovat?"   V rámci kurzu Malba pro pokročilé se zaměřením na akryl se seznámíme s technikou, která v sobě skýtá neskutečně široké možnosti svého použití. Vlastně neexistují hranice, které by nám akrylové barvy stavěly. Akryl je velmi...

Kurz kresby a malby portrétu - od 30. 1. 2016, 6800 Kč - zahajujeme nový semestr!

  "Kreslíte či zkoušíte doma malovat portréty podle fotografií, hledáte v knihách či na internetu návody, jak zachytit tvář, aby si výsledek "byl podobný"? Pojmy jako perspektiva, podhled, nadhled, proporce, kompozice, stínování možná již znáte, ale jak s nimi pracovat při...

Malování pro seniory - kurz pro babičku a dědečka - od 14. 2. 2017, 4750 Kč - zahajujeme nový semestr!

  Kurz kresby a malby pro seniory je určen pro všechny zájemce z okruhu "penzistů". Máte doma maminku, tatínka, babičku, dědečka či tetu, které baví malování a kreslení? Pořiďte jim Kurz malování a kreslení v našem ateliéru.   Semestrální Kurz kresby a malby pro seniory (19lekcí, 120min)...

Grafická dílna - od 14. 2. 2017, 6800 Kč zahajujeme nový semestr!

  V rámci kurzu grafická dílna proniknete do historie grafiky, seznámíte se s nástroji na tvorbu grafiky a jejich možnostmi a uplatněním v různých technikách. Projdete si různými grafickými technikami jako jsou tisk z hloubky, tisk z výšky, s tvorbou monotypů a jinými...

Kurz dějin umění - (11 přednášek) - od 14. 2. 2017, 6000 Kč - zahajujeme nový semestr!

  Kurz (cyklus 11 přednášek) je určen všem, kteří by se chtěli seznámit s vývojem umění v celé jeho historii, od pravěku po současnost. Rádi přivítáme jak zájemce, kteří se chtějí pouze něco nového dozvědět, tak ty, kteří sami tvoří a kteří tak budou mít lepší možnost chápat svojí práci v...

Ateliér Jirky Housky I. - základy kresby a malby (6800 Kč) od 14. 2. 2017

"Pusťte se do malování pod vedením akademického malíře Jirky Housky!"   Ateliér Jirky Housky I. Základy kresby a malby - tento kurz je určen jak pro začátečníky, tak pro ty, kteří už mají s malbou i kresbou zkušenosti. Je vhodný jak pro lidi připravující se například na přijímací zkoušky...

Ateliér Jirky Housky II. - olejomalba (6800 Kč) od 14. 2. 2017

"Pusťte se do malování pod vedením akademického malíře Jirky Housky!"   Ateliér Jirky Housky II. - olejomalba je kurz určený pro všechny, kteří mají chuť pustit se do malování. Úvodní lekce bude koncipovaná jako přednáška, ve které si vysvětlíme všechny základní informace, které je nutné...

Umělecké vyšívání - od 14. 2. 2016, 6800 Kč - zahajujeme nový semestr!

  "Pojďme se na chvíli zastavit a navázat na tradiční dovednost,  kterou měly ještě naše babičky...  Pojďme malovat bavlnkou a jehlou.."   Pravidelná setkávání s tématem "Uměleckého vyšívání" vznikla inspirací od členek našeho ateliéru. Vyšívání jako "záminka" se v klidu potkat,...

Figurální kresba a malba - 14. 2. 2017, 6800 Kč - zahajujeme nový semestr!

    Máte chuť si vyzkoušet jednu z nejstarších dochovaných tvůrčích činností lidí? Chcete v sobě objevit schopnosti zobrazení krásy lidského těla? Chcete umět nakreslit zručně a správně proporce lidského těla?   Lekce v uměleckém atelieru je určena...
1 | 2 | 3 | 4 >>

Zaujal Vás náš ateliér? Kontaktujte nás!


malování, kreslení, malba, kresba, automatická kresba, výtvarný ateliér